ЦСКА-София и "Лудогорец" направиха боево 1:1 в големия мач на 18-ия кръг в Първа лига. Така разликата в точките на върха остава 6 в полза на "орлите" - 45 срещу 39. "Левски" има 38.

Клаудиу Кешеру вкара с глава в 29-ата минута, а 67-ата Кирил Десподов с хубав удар от воле изравни.

Жалко е, че двубоят се игра пред много малко публика на стадион "Българска армия" - около 7-8 хиляди зрители. Преди близо година двата съперника спориха за Купата на същия стадион и тогава той бе пълен.

Само сектор "Г" на ст. "Българска армия" беше пълен.

Треньорът на "червените" Нестор Ел Маестро донякъде изненада, че пусна в титулярния състав 18-годишния Валентин Антов. Той се справи с голямата отговорност - за пореден път.

В началните минути домакините бяха по-активни. Голови ситуации липсваха и пред двете врати. В 29-ата минута гостите изпълниха заучено корнер, Антон Недялков, който за първи път игра на Армията след напускането си към САЩ в края на миналата година, чукна топката към Клаудиу Кешеру и румънецът откри.

Малко след това Марселиньо тества Витаутас Черниаускас, който изби топката при удара му отблизо. В края на полувремето "червените" успяха да осъществят натиск. Стигна се кратко разбъркване пред Ренан, а 43-тата "орлите" имаха късмет при чудесен удар на Рубен Пинто - кълбото мина на сантиметри встрани от рамката.

"Лудогорец" взе инициативата след почивката и в 49-ата можеше да получи дузпа, но именникът Николай Йорданов реши да не отсъди 11-метров удар при съпрокосновение на Божидар Чорбаджийски с Кешеру след центриране отдясно.

"Зелените" продължиха да контролират двубоя. Предвид това, изравнителният гол на Десподов падна донякъде изненадващо. В 67-ата Станислав Манолев имаше много пространство, вдигна топката и Десподов опъна мрежата - 1:1. Чудесно изпълнение.

Попадението даде импулс на ЦСКА-София, стадионът също се разбуни. По-опасните ситуации обаче продължиха да се редят пред Черниаускас, макар и не 100-процентови. Не мина без нерви - традиционно за този сблъсък. Бившите съотборници в "Литекс" Антон Недялков и Кристиян Малинов едва не стигнаха до "хващане за гушите".

"Лудогорец" разчиташе на активна преса и постепенни атаки, а ЦСКА-София - на контри и центрирания.

В 89-ата минута Сисиньо фаулира Десподов и получи заслужен втори жълт и червен картон. Малко след това домакините остро оспорваха решението на Николай Йорданов да даде много малко добавено време - 2 минути. В крайна сметка те бяха пет.

В последните секунди "червените" избухнаха още веднъж - имаше единоборство между Лукас Саша и Десподов в пеналта на "Лудогорец". Видоепотворенията показаха, че няма основание за наказателен удар. По-рано през втората част Йорданов подмина фаул срещу голмайстора за 1:1 на линията на наказателното поле.

Така - 1:1. В края имаше бурни освирквания, а "орлите" имаха трудности при прибирането си в съблекалнята - към тях летяха предмети, бутилки и дори седалки.

Получи се мач на прилично качество с много заряд - типична битка между тези два отбора. Николай Йорданов се справи добре и не развали празника си.