"Лудогорец" победи "Славия" с 2:0, а ЦСКА-София не сбърка като гост на "Верея" - 1:0, в днешните мачове от 19-ия кръг на Първа лига. Така ситуацията на върха на се промени след 19-ия кръг - предпоследен за годината.

"Орлите" натрупаха 48 точки, "червените" - 42, а "Левски", който вчера трудно преодоля "Етър", има 41. "Славия" е на 10-ото място, а "Верея" - на последното.

"Славия" огорчи ЦСКА-София точно преди седмица, но "Лудогорец" не позволи това да му се случи в Разград. Якуб Шверчок направи два пропуска преди Козмин Моци да открие резултата с глава в 37-ата минута след корнер.

"Белите" направиха добро първо полувреме. Много рано след почивката обаче стана 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Милен Гамаков срещу Шверчок. Наказателният удар бе оползотворен от Клаудиу Кешеру - 2:0 в 54-ата.

До края на мача гостите направиха няколко опасни атаки, а вратарят Ренан изби майсторски топката при добро изпълнение на Галин Иванов от свободен удар. Марселиньо пък тества нашумелия млад вратар Антонис Стериакис.

Треньорът на шампионите Антони Здравков даде почивка на неколцина основни футболисти. В последния есенен кръг идната неделя "Лудогорец" гостува на "Дунав" (Русе), а в четвъртък приключва в Лига Европа срещу "Цюрих" в Разград.

По-рано днес ЦСКА-София победи минимално последния "Верея" - 1:0 в Стара Загора. Тиаго Родригес вкара единственото попадение в 27-ата минута. Началото на мача можеше да донесе проблеми за гостите. Вушорович не успя да преодолее от чиста позиция вратаря на "червените" Анте Стипица, който беше предпочетен вместо титуляря Витаутас Черниаускас.

До края на срещата ЦСКА-София направи няколко пропуска, най-чистото от които бе за Мауридес. Три точки, но слаб мач за тима на Нестор Ел Маестро, който гледаше от трибуните на стадион "Трейс арена" заради наказание. След седмица ЦСКА-София приема "Ботев" (Пловдив).

В друг мач от днес "Септември" стигна до обрат - 2:1 от 0:1 срещу "Дунав" (Русе), и вече е само на една точка от русенци. Двата отбора са на 12-о и 13-о място.

В понеделник е последният мач от кръга, в който "Ботев" (Пловдив) приема "Витоша" (Бистрица).