"Лудогорец" спечели първата си победа в зимната подготовка - 4:2 срещу унгарския "Хонвед" в Турция. Първи гол за "орлите" вкара румънското крило Адриан Попа, преотстъпен за пролетта от английския "Рединг". Дебют на вратата направи националният страж Пламен Илиев - той игра след почивката, когато треньорът Антони Здравков пусна 11 различни играчи.

Унгарският тим, четвърти в първенството на страната си, откри в 8-ата минута. В 11-ата Козмин Моци изравни от дузпа. Пет минута по-късно Натанаел за първи път даде аванс на българския тим. В 33-тата се разписа Попа.

"Хонвед" намали в 56-ата, но в 81-ата Якуб Шверчок фиксира крайния резултат.

В тима на съперника на "зелените" игра хърватинът Тончи Кукоч, бивш футболист на ЦСКА.

В първия си мач "Лудогорец" отстъпи с 1:3 на румънския "Ботошани". Днешният двубой започна с минута мълчание в памет на починалия Иван Вуцов.