"Манчестър Сити" би "Арсенал" с 3:1 в 25-ия кръг на Висшата лига и съкрати разликата до "Ливърпул" на две точки преди утрешното гостуване на лидера на "Уест Хем". "Червените" имат 61 точки, а "гражданите" - 59. Третият "Тотнъм" е с 57.

Тимът на Пеп Гуардиола падна с 1:2 от "Нюкасъл" след много слаб мач през седмицата, но днес частично се реабилитира срещу по-силен отбор.

Серхио Агуеро реализира хеттрик. Той откри резултата още в 1-ата минута след грешка в защитата на гостите. "Топчиите" изравниха в 11-ата чрез Лоран Косчелни при ъглов удар.

"Небесносините" обаче продължиха да доминират, като трайно се настаниха в половината на своя опонент. В 44-ата Агуеро сложи край на хубава атака и им върна аванса. Моментално можеше да последва трети гол.

Натискът на "Сити" не стихна и след почивката. В 61-ата аржентинецът оформи хеттрика си, като отбеляза, помагайки си с ръка. Ако имаше ВАР (от следващия сезон вече ще има и във Висшата лига), това попадение нямаше да бъде зачетено.

А домакините не изпуснаха инициативата до края, при малко повече точност можеха да спечелят и с по-голям резултат.

"Арсенал" отстъпи петото място на "Манчестър Юнайтед", който по-рано днес измъкна 1:0 като гост на "Лестър" и изпревари "артилеристите" с една точка - 48 срещу 47. Маркъс Рашфорд реализира още в 9-ата, а след почивката "Юнайтед" извади късмет.

Рашфорд се специализира да бележи на чужд терен и във важни моменти.

Четвъртият "Челси" имат 50 т. "Сините" разгромиха "Хъдърсфийлд" с 5:0 вчера, а взетият под наем от "Милан" Гонсало Игуаин реализира първите си два гола на Албиона.

Други резултати: "Кардиф" - "Борнемут" 2:0, "Евертън" - "Уулвърхемптън" 1:3, "Кристъл Палас" - "Фулъм" 2:0, "Бърнли" - "Саутхемптън" 1:1, "Брайтън" - "Уотфорд" 0:0, "Тотнъм" - "Нюкасъл" 1:0.