ЦСКА-София записа първа победа за пролетния дял на шампионата. "Червените" биха "Ботев" (Враца) с 2:1 на стадион "Българска армия" и съкратиха аванса на лидера "Лудогорец" на пет точки. По-рано днес "орлите" се провалиха срещу "Ботев" (Пловдив) - 1:1.

След поражението и слабата игра в събота във Варна, ЦСКА-София имаше нужда от положителни емоции преди неделното дерби с "Левски" на националния стадион. Тимът на Любослав Пенев не блесна, но поне спечели.

През първото полувреме малкото зрители на стадион "Българска армия" (около 1000 - в най-добрия случай) скучаха. Домакините създадоха само една добра голова възможност, при която Тиаго Родригес прати топката над вратата отблизо. Врачани направиха добри 45 минути - те създадоха работа на вратаря Черниаускас и защитниците пред него.

В 11-ата минута топката срещна ръката на Ангел Лясков при удар на Емил Стоев по посока на вратата, но съдията Станислав Ставров предпочете да си замълчи.

Пролича, че ЦСКА-София има проблеми в отбрана. Днес като титуляри по двата фланга започнаха младоците Ангел Лясков и Иван Турицов (юноша на "Литекс", подвизаваше се в Ловеч доскоро, направи днес официален дебют за мъжкия тим на ЦСКА-София). След почивката Лясков получи травма и беше заменен.

Няколко грешки в защита едва не доведоха до гол за "Ботев".

През втората част домакините заиграха по-освободено и разнообразно в атака. В 48-ата минута Едвин Джеси получи добър пас от Тиаго, проби отдясно и реализира първия гол за тима си в елита тази година. Не закъсня и второто попадение - вкара го Али Соу с глава.

След това резултатът можеше да стане разгромен, но "червените" направиха пропуски. "Ботев" даде отпор към края на срещата, когато ЦСКА-София намали оборотите с мисъл за неделя. Гостите се отчетоха с няколко акции. И в 89-ата минута Емил Стоев намали - 1:2. Получи се много красив гол - воле с диагонален удар в пеналта, при който топката разтресе дясната сглобка на рамката.

Треньорът на врачани Сашо Ангелов.

По-рано днес в първия си домакински мач на стадиона в квартал "Овча купел" тимът на "Славия" победи "Черно море" с 3:2 в двубой с два обрата. "Белите" поведоха, "моряците" стигнаха до 2:1, но към края домакините на свой ред вкараха два безответни гола.

В сряда се играят три мача: "Локомотив" (Пловдив) - "Септември" (14:30 часа), "Витоша" (Бистрица) - "Левски" (17 ч) и "Берое" - "Етър" (17:30).