"Каляри" срази "Интер" с 2:1, а Кирил Десподов за първи път откакто е в Серия А имаше запомнящо се присъствие. Националът влезе малко преди края, но изработи дузпа, която Николо Барела пропусна - прати топката над вратата.

На о-в Сардиния двата съперника си вкараха головете към края на първото полувреме. Лука Чепители откри за домакините в 31-ата минута. В 37-ата Лаутаро Мартинес изравни. В 43-тата обаче Леонардо Пиволети върна аванса на "Каляри", удържан до края на срещата.

И двата гола за островитяните паднаха след центрирания и удари с глава - типично за тима.

Десподов, който за няколко дни лекуваше контузия, се появи в игра в 80-ата мин. Само пет по-късно той ме съборен в наказателното поле, макар че миг преди това се подхлъзна сам, но не загуби топката.

След грешката на Барела от 11-те метра "Интер" получи  шанс поне да стигне до равенство, но не успя. Тимът отново игра без самоотлъчилия се капитан и голмайстор Мауро Икарди.

Двубоят бе от 26-ия кръг. "Каляри" е 14-и, на 9 точки от зоната на изпадащите. "Интер" е трети, но може да бъде изпреварен от "Милан" и "Рома".