ЦСКА-София записа втора победа под ръководството на Любослав Пенев - и най-убедителния резултат от дълго време: 5:1 срещу "Септември" от 24-ия кръг на Първа лига.

Пред неколкостотин зрители на стадион "Българска армия" тимът на Пенев рано елиминира интригата срещу борещия се за оцеляване съперник. Дебют направи португалецът Нуно Томаш - защитникът се присъедини към "червените" два дни по-рано.

ЦСКА-София получи дузпа още в 10-ата секунда - за нарушение срещу Кристиян Малинов. Али Соу реализира от 11-те метра. В 18-ата Жоржиньо удвои, а след още десет минути домакините водеха вече с 4:0. Разписаха се Соу и Енрике, съответно в 23-тата и 28-ата мин.

Бързата развръзка отпусна ЦСКА-София. Ново попадение падна чак в 74-ата, когато Али Соу оформи своя хеттрик. Малко преди края Илия Димитров, преотстъпен през седмицата на "Септември" от родния му "Левски", намали - 1:5.

Така ЦСКА-София се върна на второто място с три точки повече от "сините" и на две от "Лудогорец", ден преди мача "Славия" - "Левски" и домакинството на "орлите" срещу "Ботев" (Враца).

"Локомотив" (Пловдив) задълбочи кризата в "Берое" - 4:1 на "Лаута". Гостите близо час играха с човек по-малко заради червен картон на Карлос Охене.

А те поведоха първи - чрез Рубен Бригадо. Домакините обаче направиха обрат с попадения на Димитър Везалов, Един Бахтич, Димитър Илиев и Ален Ожболт.

"Ботев" (Пловдив) пък не успя да се справи с "Дунав" в Русе, че и догонваше - 1:1. Бившият футболист на "канарчетата" Божидар Васев бе точен в 43-тата минута, а Тодор Неделев изравни от дузпа в 54-ата.

"Канарчетата" са четвърти с 43 т., следват "Берое" - 42, "Черно море" - 40 и т.н.