Някои от фаворитите в Лига Европа имаха трудни първи осминафинали и ги чакат тежки реванши. Този турнир отново потвърди реномето си на "по-отворен" от Шампионската лига, но и от "по-големия брат" не можем да се оплачем този сезон - вече отпаднаха големи фаворити.

"Севиля", който има богата и славна история в надпреварата, не успя да преодолее "Славия" (Прага) - 2:2. Головете паднаха преди почивката.

Бен Йедер откри още в 1-ата минута, но чешкият тим не се стресна и изравни в 25-ата чрез национала Стох. В 28-ата Мунир бе точен за 2:1, а в 39-ата Крал фиксира крайния резултат.

Опитите на андалусийците за ново попадение след почивката не доведоха до успех. Все пак те остават фаворити за продължаване в следващата фаза.

Сблъсъкът между "Айнтрахт" (Франкфурт) и "Интер" остава "50 на 50" след 0:0 на германска земя. Италианският тим има много проблеми и "Айнтрахт" може да го "ужили" в Милано.

"Арсенал" изживя тежки минути във Франция срещу хита в Лига 1 "Рен". "Топчиите" поведоха с 0:1, но паднаха с 1:3. Алекс Айоби откри в 4-ата, а Буриго изравни в края на първото полувреме. След почивката "Рен" буквално подчини своя опенент. Начо Монреал си вкара автогол в 65-ата, а Сар направи успеха на френския представител по-убедителен в 88-ата. Ответната среща ще е много вълнуваща.

Приказката на "Динамо" (Загреб) продължава - 1:0 срещу "Бенфика" на хърватска земя. Петкович реализира в 37-ата.

Другите резултати: "Зенит" (Санкт Петербург) - "Виляреал" 1:3, "Челси" - "Динамо" (Киев) 3:0, "Наполи" - "Залцбург" 3:0, "Валенсия" - "Краснодар" 2:1.