Звездата на "Лудогорец" Клаудиу Кешеру вкара гол в първата евроквалификация на Румъния, но това не помогна северните ни съседи да избегнат загуба срещу Швеция - 1:2 в гр. F.

Робин Куайсон откри в 33-тата минута, а в 40-ата Виктор Клаесон удвои на ст. "Френдс арена" в Стокхолм. Кешеру влезе след почивката и намали резултата в 59-ата. До края румънците нямаха възможности за изравняване, напротив - скандинавците изтърваха по-убедителен успех.

От останалите национали на "Лудогорец" игра и Драгош Григоре, а Козмин Моци остана резерва. Фланелката на националния си отбор облече Янис Хаджи, син на величието Георге Хаджи.

В друг мач от гр. F Малта надви Фарьорските о-ви с 2:1, а Испания надделя срещу Норвегия със същия резултат. Родриго бе точен в 16-ата минута. В 64-ата Джошуа Кинг изравни от дузпа. Осем минути по-късно и домакините получиха наказателен удар, реализиран с лекота от Серхио Рамос.

Италия - Финландия 2:0

Голове на Никола Барела в 7-ата и на Мойсе Кийн в 74-ата за "адзурите".

Тази вечер се играят мачове от още четири групи. Вниманието привлича сблъсъкът Холандия - Германия от гр. С. Два от големите съперници в Европа спориха и в Лигата на нациите. "Лалетата" спечелиха в Амстердам, а на германска земя срещата завърши наравно.

Вторите мачове от нашата гр. А са в понеделник - България гостува в Косово, а Черна гора приема Англия от 21:45 ч.