Кои са новите 240 народни представители?
Клуб Z направи примерен списък как ще изглежда 43-тото Народно събрание според 100% от обработените протоколи. Тъй като някои от кандидатите за депутати бяха номинирани в повече от една листа е много трудно да се прецени от коя биха предпочели да влязат в парламента. А и докато Централната избирателна комисия не обяви окончателните резултати, включително и от преференциалния вот, всичко е предпоследно.
При определянето на списъка не са включени и гласовете от чужбина, които биха могли да разместят класирането. Но поне приблизително кой би трябвало да ни представлява в следващите четири години, вече е ясно.
БЛАГОЕВГРАД
ГЕРБ - Цветан Цветанов, Даниела Савеклиева, Димитър Танев, Георги Андонов
БСП - Кристиан Вигенин
ДПС - Алиосман Имамов, Ахмед Башев
Реформаторски блок - Атанас Атанасов
Патриотичен фронт - Атанас Стоянов
"България без цензура" - Светлин Танчев
"Атака" - Илиян Тодоров
БУРГАС
ГЕРБ - Ивелина Василева, Димитър Петров, Иван Вълков, Диана Йорданова, Семир Мелих
БСП – Петър Кънев, Атанас Зафиров
ДПС - Хюсеин Хафъзов, Дурхан Мустафа
Реформаторски блок – Костадин Марков
Патриотичен фронт - Валери Симеонов, Димитър Байрактаров
„България без цензура“ – Стефан Кенов
„Атака“ – Явор Нотев
ВАРНАГЕРБ - Лиляна Павлова, Пламен Манушев, Красен Кралев, Красимир Петров, Красимира Анастасова, Павел Христов
БСП - Ангел Найденов, Анелия Клисарова
ДПС - Йордан Цонев
Реформаторски блок - Радан Кънев, Касим Дал
Патриотичен фронт - Валентин Касабов
"България без цензура" - Георги Ковачев
"Атака" - Волен Сидеров
АБВ - Ивайло Калфин
ВЕЛИКО ТЪРНОВО
ГЕРБ - Пенчо Пенчев, Евгени Стоев, Мирослав Петков
БСП - Мариана Бояджиева
ДПС - Румен Павлов
Реформаторски блок - Иван Иванов
Патриотичен фронт - Милен Михов
"България без цензура" - Илия Димитров
ВИДИН
ГЕРБ - Ивайло Московски
БСП - Михаил Миков
ДПС - Станислав Анастасов
АБВ – Иван Иванов
ВРАЦА
ГЕРБ - Петя Аврамова, Тотю Младенов
БСП - Георги Божинов
ДПС - Камен Костадинов
„България без цензура“ - Явор Хайтов
„Атака“ - Венцислав Лаков
ГАБРОВО
ГЕРБ - Цветомир Михов, Петко Тотев
БСП - Кирил Добрев
ДПС – Четин Казак
ДОБРИЧ
ГЕРБ - Румен Иванов, Живко Мартинов
БСП - Светла Бъчварова
ДПС - Рушен Риза
Реформаторски блок – Билгин Якубов
Патриотичен фронт - Валентин Иванов
КЪРДЖАЛИГЕРБ - Цвета Караянчева
ДПС - Лютви Местан, Ердинч Хайрула, Шабанали Дурмуш, Салиха Емин
КЮСТЕНДИЛ
ГЕРБ - Кирил Калфин
БСП - Мая Манолова
ДПС – Александър Методиев
АБВ – Красимир Руев
ЛОВЕЧ
ГЕРБ - Корнелия Маринова, Николай Нанков
БСП - Димитър Горов
ДПС - Джейхан Хасанов Ибрямов
„Атака“ – Кирил Колев
МОНТАНА
ГЕРБ - Десислава Атанасова, Златко Тодоров
БСП - Емил Райнов
Реформаторски блок - Борислав Великов
"България без цензура" - Чавдар Пейчев
ПАЗАРДЖИК
ГЕРБ - Стоян Тонев, Дончо Баксанов, Гинче Караминова
БСП - Янаки Стоилов
ДПС - Делян Пеевски, Мариана Георгиева
Реформаторски блок - Бойка Маринска
„България без цензура“ - Христо Тодоров
„Атака" - Красимир Първанов
ПЕРНИК
ГЕРБ - Вяра Церовска
БСП - Валери Жаблянов
ДПС – Нигяр Джафер
АБВ - Росица Янакиева
ПЛЕВЕН
ГЕРБ - Цецка Цачева, Пламен Петров, Владислав Николов
БСП - Румен Гечев, Васил Антонов
ДПС – Митхат Метин
Реформаторски блок - Найден Зеленогорски
Патриотичен фронт - Красимир Каракачанов
"България без цензура" - Румен Йончев
ПЛОВДИВ-ГРАД
ГЕРБ - Бойко Борисов, Менда Стоянова, Вежди Рашидов, Стефан Дедев, Атанас Ташков
БСП - Георги Търновалийски, Захари Георгиев
ДПС - Венцислав Каймаков
Реформаторски блок - Димитър Шишков
Патриотичен фронт - Славчо Атанасов
"България без цензура" - Николай Бареков
ПЛОВДИВ-ОБЛАСТ
ГЕРБ - Методи Андреев, Здравко Димитров, Силвия Хубенова, Павел Гуджеров
БСП - Димитър Дъбов, Галин Дурев
ДПС - Джевдет Чакъров, Фахрие Мурад
Реформаторски блок - Николай Ненчев
Патриотичен фронт - Борис Ячев
"България без цензура" - Мартин Иванов
"Атака" - Магдалена Ташева
РАЗГРАДГЕРБ - Валентин Василев
ДПС - Ахмед Ахмедов, Хасан Адемов, Нигяр Джафер
РУСЕГЕРБ - Пламен Нунев, Светлана Найденова, Свилен Иванов
БСП - Христо Белоев
ДПС - Ферихан Илиязова Ахмедова
Реформаторски блок - Румен Христов
Патриотичен фронт - Искрен Веселинов
„България без цензура“ - Георги Недев
СИЛИСТРАГЕРБ - Милена Дамянова
ДПС - Радаман Аталай, Невин Хасан
АБВ – Ростислав Павлов
СЛИВЕН
ГЕРБ - Десислава Танева, Галя Захариева
БСП - Таско Ерменков
ДПС – Янко Янков
Патриотичен фронт – Петър Петров
„Атака“ - Димитър Димов
СМОЛЯН
ГЕРБ - Даниела Дариткова
БСП - Дора Янкова
ДПС - Мустафа Карадайъ
АБВ – Петър Кадиев
СОФИЯ (23 МИР)ГЕРБ - Александър Ненков, Димитър Главчев, Валентин Николов, Теодора Георгиева, Данаил Кирилов, Емануела Спасова
БСП - Жельо Бойчев, Стоян Мирчев, Петър Апостолов
Реформаторски блок - Божидар Лукарски, Корман Исмаилов, Петър Славов, Настимир Ананиев
Патриотичен фронт - Полина Карастоянова, Карлос Контрера
АБВ - Борислав Борисов
СОФИЯ (24 МИР)
ГЕРБ - Румяна Бъчварова, Джема Грозданова, Веселин Вучков, Евгения Алексиева
БСП - Стефан Данаилов, Георги Свиленски
Реформаторски блок - Петър Москов, Гроздан Караджов, Мартин Димитров
Патриотичен фронт - Ангел Джамбазки, Юлиан Ангелов
АБВ – Константин Проданов
СОФИЯ (25 МИР)
ГЕРБ - Красимир Велчев, Станислав Иванов, Красимир Ципов, Лъчезар Иванов, Снежана Дукова, Анна Александрова
БСП - Георги Анастасов, Николай Малинов
Реформаторски блок - Меглена Кунева, Вили Лилков
Патриотичен фронт - Красимир Каракачанов
"България без цензура" - Росен Петров
"Атака" - Ради Стоянов
АБВ - Мариана Тодорова
СОФИЯ-ОБЛАСТ
ГЕРБ - Галя Георгиева, Ирена Коцева, Иван Стойнов
БСП - Корнелия Нинова, Георги Бояджиев
Реформаторски блок - Димитър Делчев
Патриотичен фронт - Велизар Енчев
"България без цензура" - Красимира Ковачка
СТАРА ЗАГОРА
ГЕРБ - Пламен Йорданов, Нено Влайков, Кирил Добрев, Маноил Манев
БСП - Драгомир Стойнев, Георги Гьоков
ДПС - Халил Летифов
Реформаторски блок - Димитър Танев
Патриотичен фронт - Димитър Байрактаров
"България без цензура" - Кънчо Филипов
"Атака" - Десислав Чуколов
ТЪРГОВИЩЕ
ГЕРБ - Дарин Димитров
БСП – Явор Куюмджиев
ДПС - Тунчер Кърджалиев, Халиме Адемова
ХАСКОВО
ГЕРБ - Делян Добрев, Евгения Ангелова, Владимир Митрушев
БСП - Чавдар Георгиев
ДПС - Мехмед Атаман, Салиха Емин
Патриотичен фронт – Славчо Бинев
„България без цензура“ - Борислав Иглев
ШУМЕН
ГЕРБ - Любомир Христов
БСП - Иван Иванов
ДПС - Айдоан Али, Хамид Хамид, Бюнямин Хасан
АБВ – Румен Петков
ЯМБОЛ
ГЕРБ - Иван Чолаков
БСП - Атанас Мерджанов
"Атака" - Гроздан Иванов
АБВ – Михо Михов
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни