
Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов и първият му заместник Йордан Лечков направиха интересни изказвания след пристигането на националите на летище "София" от Осло, където снощи загубиха безславно с 1:2 третата ти си евроквалификация по пътя към "Франция 2016".
"Не е приятно да загубим две срещи поред, но не нападайте момчетата. Пазете ги, защото нямаме кой знае какъв избор, рече Боби. - Истината е, че нямаме кой знае каква класа. Моята работа е да създам условия на отбора. Ние имаме отлични такива, те са като на германския национален отбор. Факт е, че звездите в отбора не са във форма. Всички имат желание, но не са в най-доброто си състояние."
На въпрос за евентуална смяна на селекционера Любослав Пенев, босът на родния футбол повтори думите си от стадион "Улевал" часове по-рано:
"Не мога сам да кажа за треньора. Ще направим Изпълком, и там колегите ще си кажат мнението. Има и отговорник за националните отбори, аз не мога да върша всичко."
"Ники Михайлов е голям вратар. Ако някой каже, че е направил слаб мач, значи не разбира от вратарство. Има и други национални отбори, в които се случва да играят резерви. Не смятам да правя спортно-технически анализ", отсече Борислав Михайлов по повод изненадващата поява в състава на неговия син и грешката му при първия гол.

И макар че Боби отправи апел към журналистите да не съсипват отбора от критики, един от най-доверените му хора - първият вицепрезидент на централата Йордан Лечков, първи направи точно обратното по адрес на трима от титулярите.
"Слаба игра срещу Норвегия, както и срещу Хърватия. Изпуснахме си възможностите. Слабата игра е видима. Сега ще има Изпълком и ще направим анализи, обяви Лечков. - Шансовете за класиране е ясно, че намаляват. Не съм оптимист, какъвто бях в началото.”
И изрече реплика, която може да коства доста проблеми в бъдеще както по времето, когато Лече не щадеше Димитър Бербатов, Стилиян Петров и Мартин Петров:
"Целият отбор не игра добре. И звездите. От много години в националния отбор звездите не играят на очакваното ниво. Кои са звездите? Сега поименно ли искате да ги изброявам?! Ивелин Попов, Георги Миланов, Станислав Манолев. Но когато футболистите играят слабо, отговорността е на треньора."
Последното също казва много...
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни