Вечното дерби "Левски" - ЦСКА едва започна, а малко след началото и едва продължи! Заради снега, покрил терена, имаше вариант двубоят да бъде отложен за неделя. Делегът на БФС, съдиите и двата щаба дълго са нищили казуса в съблекалните. След като двата съперника се разбраха срещата да започне, съдията Ивайло Стоянов изведе капитаните Владимир Гаджев и Александър Тунчев на терена, за да решат окончателно.

Така началото се забави с няколко минути. Едва тръгнал, двубоят бе прекъснат за няколко минути, тъй като Стойчо Младенов бе ударен със снежна топка от сектор "А". Треньорът на ЦСКА се строполи и лежа известно време край страничната линия преди да седне на скамейката. През това време имаше напрежение между играчи на двата отбора. А "сини" футболисти призоваваха феновете си да спрат канонадата.

На трибуните има рекордно малко публика за такъв мач - малко повече от 5000 зрители.

В 23-тата минута Тони Силва изведе ЦСКА напред - 1:0. Малко преди това "Левски" направи фрапантен пропуск чрез Луис Педро и Антонио Аниете.

В края на полувремето нови ситуации за "сините" изтърваха Антонио Аниете и Мигел Бедоя. "Левски" играе по-добре през първото полувреме, владее инициативата и атакува повече, но ЦСКА води в резултата.

И дори удвои преднината си в 45-ата минута, когато Серджиу Буш бе изведен отлично от Венцислав Василев и след двата си пропуска по-рано, този път не прости на "сините" - 2:0 за ЦСКА!

Играе се второ полувреме. След почивката играта е равностойна. Георги Иванов опитва да обърне хода на събитията със смени, той пусна в игра 17-годишния талант Божидар Краев. На почивката пък Стойчо Младенов заздрави полузащитата си с Борис Галчев. Именно тази зона куцаше на ЦСКА преди почивката.

Пропуски за армейците направиха Силва и Буш. "Левски" също се размина вендъж с гола.

"Левски" - ЦСКА 0:2

0:1 Тони Силва (23), 0:2 Серджиу Буш (45)

"Левски": Пламен Илиев, Веселин Минев, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Пламен Крумов (64-Божидар Краев), Георги Сърмов, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Луис Педро (55-Мирослав Иванов), Антонио Аниете;

ЦСКА: Якуб Дивиш, Венцислав Василев, Александър Тунчев, Марин Оршулич, Тончи Кукоч, Маркиньос (72-Еденилсон Бергонси), Стивън Съндей, Жуан Фелипе (45-Борис Галчев), Луис Соарес, Сержиу Буш, Тони Силва;

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Пламен Крумов, Луис Педро, Аймен Белаид ("Левски"); Якуб Дивиш, Маркиньос, Борис Галчев (ЦСКА)

Очаквайте подробности, новината се обновяна периодично!