Скайдавърът (от sky - небе и dive - гмуркам се, б.р.) Люк Айкинс стана първият човек скочил от самолет върху мрежа на земята без да ползва парашут. Това съобщава CBS News, цитирана от агенция "Фокус".
Айкинс улучи мрежата 30х30 метра идеално, бързо слезе от нея и прегърна съпругата си, наблюдавала скока с други членове на семейството.
Преди да се качи в самолета за скока си, Айкинс каза, че му е било наредено да носи парашут, но показа, че няма да го ползва. След като самолетът се изкачи на над 7600 м височина над зоната за скачане, Айкинс каза, че изискването е отменено и свали парашута.
Свободното му падане продължи около две минути, след което се обърна по гръб в последната секунда и се приземи перфектно под аплодисментите на събралите се да наблюдават скока.
Коментари
Новият
Нали Стоян Гъжа Пърдан Аватарски?
THE REFORMIST
итака
тони
TheRock
Страхотен смелчак!
Ivan Mirchev
123
137
731
Стефан
............
КлубZ, научете българския език. Не "падна", а "скочи" трябва да е думата в случая! "Падна" предполага, че действието е станало неволно или случайно, а в случая човекът съвсем съзнателно СКАЧА.