"Реал" (Мадрид) спечели с 2:1 срещу "Реал Сосиедад" като гост в мач от 30-ия кръг на Ла Лига и поведе в класирането. "Белите" и каталунците имат равни точки - по 65, но показателите на мадридчани в преките двубои са в тяхна полза, макар "Барса" да е с по-добра голова разлика.

"Реал" се възползва от нулевото равенство между "Севиля" (4-ти) и "Барселона" два дни по-рано.

В 49-ата минута Винисиус беше фаулиран в наказателното поле - дузпа, реализирана от капитана Серхио Рамос. Последва смяна за защитника - заради контузия в коляното.

Малко след това гол на резервата Аднан Янузай за домакините не беше зачетен заради засада на Микел Мерино, който беше зад защитата на "лос бланкос" и пречеше на вратаря.

В 70-ата Карим Бензема потвърди отличната си форма с гол за 2:0.

13 минути след това Мерино ефектно намали, но тимът на Зинедин Зидан не позволи финален натиск и си тръгна като лидер в шампионата.

Във вторник "Барселона" приема "Атлетик", а "Реал" е домакин на "Майорка" на следващия ден.