"Манчестър Сити" отдаде чест на "Ливърпул", правейки му шампионски шпалир преди мача от 32-рия кръг на Висшата лига. След това обаче разби новия първенец на Англия с 4:0 на своя стадион "Етихад". И може би отправи предупреждение за новия сезон.

Преди почивката домакините набързо вкараха три гола - разписаха се Кевин де Бройне от дузпа (25-ата), Рахим Стърлинг (35-ата, изработи преди това 11-метровия удар) и Фил Фодън (45-ата).

След почивката автогол си вкара Алекс Окслейд-Чембърлейн в 66-ата, а "Сити" пропусна да нанесе наистина много тежко крушение на своя опонент. В добавеното време гол на Рияд Марез за 5:0 не беше зачетен за игра с ръка.

Преди това пропуски направиха Стърлинг, Габриел Жезус, Марез, Де Бройне, Фодън...

"Ливърпул" имаше възможности, първоначално получи дузпа малко след почивката, отменена с ВАР, тъй като бе преценено, че нарушението е извършено пред линията на наказателното поле.

Началото на двубоя бе за тима на Юрген Клоп. Мохамед Салах удари греда, а в самото начало направи и пропуск. Тук мачът можеше да тръгне по друг начин, но след това "Ливърпул" изглеждаше разсеян и неособено нахъсан да води битка, след като наскоро взе титлата за първи път от 30 години.

По-рано днес "Шефилд Юнайтед" може би отказа "Тотнъм" за място в Шампионската лига - 3:1, а вчера се стигна до резултати, които направиха надпреварата за 3-4 място още по-интересна: "Евертън" - "Лестър" 2:1 и "Уест Хем" - "Челси" 3:2. "Арсенал" разгроми "Норич" с 4:0, а "Борнемут" падна от "Нюкасъл" с 1:4 на свой терен.

"Ливърпул" има 86 точки, "Манчестър Сити" е с 66, "Лестър" - 55, "Челси" - 54, "Манчестър Юнайтед" - 52, "Уулвърхемптън" - 52, и т.н.