ЦСКА-София и "Лудогорец" направиха 1:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига на стадион "Българска армия". Това е шесто поредно равенство между двата отбора за първенство.

Али Соу откри в 62-ата минута, а в 71-ата резервата Дан Битон изравни от свободен удар. "Червените" удариха три греди - две на Соу и една на Тиаго Родригеш. Те отново не успяха да победят съперника си у дома в шампионата - досега това не се е случвало.

Повторен дебют за ЦСКА-София направи треньорът Стамен Белчев. Съдията Никола Попов и асистентите му допуснаха много грешки - гол на "орлите" при 0:0 не беше зачетен заради засада, каквато нямаше, а на два пъти домакините основателно претендираха за неотсъдени дузпи.

По-рано днес "Берое" победи "Локомотив" (Пловдив) с 2:0 с голове на Мартин Камбуров след почивката.

Два кръга преди края "Левски" и ЦСКА-София имат по 53 точки, "Славия" е с 52, "Локомотив" (Пловдив) - 50, а "Берое" единствен е без шансове за място в Лига Европа с 46.

На стадион "Българска армия" винаги непримиримите един срещу друг съперници направиха добър мач, особено предвид това, че "червените" в сряда загубиха на финала за Купата след 120 минути и дузпи, а "орлите" са доста отпуснати след спечелената титла.

Началото бе за домакините, които набързо направиха четири пропуска - чрез Ахмед Ахмедов, Евандро и Соу (първата греда) на два пъти.

"Лудогорец" отвърна и в 14-ата минута направи добра комбинация, при която Мавис Чибота вкара, но страничният съдия вдигна флага.

В следващите минути "орлите" отправиха няколко удара към Густаво Бусато. Пред вратата на гостите пък имаше игра с ръка след центриране.

В 53-тата минута се стигна до контакт между Ахмед Ахмедов и Абел Анисе в наказателното поле на шампионите. Попов даде жълт картон на "червения" нападател за симулация, а всъщност можеше да отсъди дузпа.

Реферът направи и други грешки в ущърб и на двата отбора - ужасяващ контраст с дербито "Левски" - "Славия" ден по-рано, когато французинът Клеман Тюрпен съдийства безупречно.

А в 57-ата и Тиаго уцели рамката с дежурния си удар отдалеч. Пет минути по-късно португалецът изведе отлично Али Соу и той простреля отблизо Владислав Стоянов.

Последва прекрасно изпълнение на Дан Битон от фаул за 1:1. Малко след това гостите едва не стигнаха до пълен обрат - Битон пропусна отблизо.

ЦСКА-София на свой ред имаше още опасни атаки, при най-интересната от които Соу едва не счупи сглобката на вратата откъм сектор "Б" с топовен шут за третата греда на "червените" тази вечер.

В средата на седмицата "Лудогорец" ще получи шампионската си купа в мача срещу "Левски" в Разград, а ЦСКА-София има шанс за поне частичен реванш в Пловдив срещу "Локомотив".