"Лудогорец" срази "Левски" с 3:0 в предпоследния кръг от Първа лига, след който получи деветата си поредна шампионска купа на България. Тимът на Павел Върба добре подгря феновете си преди празненството и награждаването.

Козмин Моци откри резултата в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Райнов срещу Вандерсон. Преди почивката "Левски" създаде повече голови положения - и по-чисти, но пропуски направи Найджъл Робърта.

"Орлите" овладяха контрола върху двубоя през втората част, когато отново пролича, че "сините" нямат въздух, а и амбиция - поне повечето от тях. Мавис Чибота удвои в 66-ата, а в 75-ата Дан Битон технично направи победата класическа.

Братята Кирил и Георги Домусчиеви заедно със съпругите си и шефове на БФС (на горния ред), начело с Михаил Касабов (вляво) и Емил Кастидинов.

Преди началото на срещата шампионите изпратиха Марселиньо, който след девет сезона в Разград се разделя с клуба. Бразилецът излезе на терена с двете си деца, а неговите съотборници му направиха шпалир.

Получи плакет от президента на клуба Александър Александров, направи си снимки, а подобно на практика от спорта в САЩ, номерът му - 84, ще бъде изваден от употреба в "Лудогорец".

На коронацията капитанът Светослав Дяков позволи на Марселиньо първи да вдигне трофея. Последва тур за овации.

Марселиньо и Павел Върба.

Въпреки всичко "Левски" може и да хване влак за Лига Европа. "Славия" не се възползва от втората поредна загуба на "сините". По-късно днес "белите" загубиха от "Берое" с 0:2, а утре "червените" гостуват на "Локомотив" (Пловдив). В неделя е последният кръг. "Левски" остава втори с 53 точки, същият актив има ЦСКА-София. "Славия" е с 52 т.

В последния кръг "белите" приемат "Лудогорец", "сините" са домакини на Локо, а ЦСКА-София - на "Берое".

"Лудогорец" изравни рекорда на ЦСКА (ЦДНА) по брой поредни титли от 50-те и 60-те години. Преследва още едно върхово постижение на "червените" - от 36 поредни срещи без загуба в шампионата.