"Ботев" (Враца) ще играе в Първа лига и през следващия сезон. Тимът на треньора Антони Здравков разби "Царско село" с 3:0 в София и си осигури спасителното 11-о място. В неделя "царете" и "Дунав" (Русе) ще определят в двубой помежду си кой ще срещне "Монтана" и кой "Септември" - кандидатите за елита от Втора лига, в заключителните баражи.

След скучно първо полувреме, в което ще се запомни само една голова ситуация - в полза на домакините, врачани удариха решително само за 12 минути.

Петър Атанасов реализира в 61-ата и дублира в 68-ата. В 73-тата Чавдар Ивайлов с красив удар отдалеч направи 3:0.

В края "Царско село" направи пропуски, сред които и греда, но така и не намери път към вратата на съперника и отива на баражи, които са следващата седмица. Отборът на Любослав Пенев игра без четирима футболисти, карантинирани заради положителни резултати за коронавируса.