"Славия" е последният участник на България в Лига Европа. "Белите" надвиха "Ботев" (Пловдив) с 2:1 като домакини в баража за последната квота, противопоставящ третия срещу седмия в Първа лига.

Капитанът Янис Карабельов откри в 41-ата минута, а в 84-ата Ивайло Димитров удвои от пряк свободен удар. Андерсон Барбоса намали в 87-ата, но малко след това Джонатан от гостите бе изгонен с червен картон, след като си изпусна нервите и избута Христо Попадийн.

"Славия" получи купа за третото място, тимът попада в топ 3 за първи път от 23 години. Другите ни участници в евротурнирите са "Лудогорец" (Шампионска лига), "Локомотив" (Пловдив) и ЦСКА-София.

С това сезон 2019-2020 приключи. Следващият започва на 7 август (петък).

До гола на Карабельов нямаше чисти голови възможности. "Славия" бе отборът, който атакуваше по-често. "Ботев" опита да промени играта си след почивката. Най-доброто до което стигна обаче бяха далечни удари и центрирания.

Така се стигна до развръзката в последните минути, в които се размениха по един гол и беше вдигнат червен картон.