"Локомотив" (Пловдив) е новият носител на Суперкупата на България след победа срещу "Лудогорец" в Разград - 1:0. Лидерът на тима Димитър Илиев отбеляза в 89-ата минута.

"Смърфовете" надиграха съперника си, създадоха повече положения и логично спечелиха, макар и с гол в края на срещата.

В 65-ата минута Джордани Икоко от "Лудогорец" блъсна съперник и получи червен картон, което още повече затрудни неубедителния днес състав на шампионите.

Локо прибави и Суперкупа към грабнатите Купи на България в последните две години. Отборът направи силен мач, независимо от някои проблеми напоследък. Половината състав се пребори с коронавируса и не бе тренирал достатъчно дълго. А заради наказание треньорът Бруно Акрапович гладаше от ложата на стадиона.

"Черно-белите" се съгласиха мачът да е в Разград.

Гостите заиграха много солидно в края на първото полувриме, когато в няколко ситуации застрашиха Ренан - най-вече при центрирания. Гол не беше зачетен със спорно отсъждане за засада.

Усетили, че съперникът е разколебан, пловдивчани тръгнаха още по-смело напред след почивката.

Пропуски направиха Анте Аралица, Бирсент Карагерен, Салинас... Логичното се случи малко преди добавеното време. При равенство в редовното време, направо щеше да има дузпи.

Новият сезон в Първа лига започва идния петък.