"Манчестър Юнайтед" и "Интер" очаквано са на четвърфинали в Лига Европа. "Червените дяволи" отново биха австрийския ЛАСК (Линц), този път само с 2:1 на "Олд Трафорд" (общо 7:1). А на неутралния терен в Гелзенкирхен италианският тим се справи с "Хетафе" - 2:0.

По-рано днес "Шахтьор" (Донецк) довърши "Волфбург" - 3:0 и 5:1 общо, а "Копенхаген" не остави шанс на "Истанбул Башакшехир" 3:0 и 3:1.

"Интер" и "Хетафе" играха в Германия - само един мач, тъй като извънредното положение в цяла Европа ги свари без да са отметнали нито един двубой от своя осминафинал.

Ромелу Лукаку откри в 33-тата минута. В 72-ата Диего Годин игра с ръка в наказателното си поле и след намеса на ВАР съдията даде дузпа. Хорхе Молина обаче изпълни наказателния удар несериозно и прати топката в аут.

Шест минути преди края Кристин Ериксен елиминира интригата - 2:0. Така "Хетафе" си тръгва, а "Интер" остава в Северен Рейн-Вестфалия, където в понеделник излиза най-вероятно срещу "Байер" (Леверкузен), който има аванс от 3:1 над "Рейнджърс". Тогава започва финалната осмица, срещите от която са в четири германски града.

"Юнайтед" ще срещне "Копенхаген". "Червените дяволи", в голямата си част с резерви, обърнаха ЛАСК с 2:1. Вайсингер красиво изведе гостите в 55-ата минута, но още в 57-ата Джеси Лингард изравни след грешка на австрийския отбор. В 88-ата влезлият като смяна Антони Марсиал бе точен за 2:1.

"Шахтьор" чака "Айнтрахт" или "Базел". Още четири осминафинала се играят в четвъртък.