РБ "Лайпциг" продължава да пише кратката си история - тимът е на полуфинал в Шампионската лига след 2:1 над "Атлетико" (Мадрид) във втория четвъртфинал.

И трите гола паднаха след почивката на стадиона на "Спортинг" (Лисабон).

Дани Олмо откри за германския отбор в 50-ата, а в 71-ата Жоао Феликс изработи дузпа и сам я реализира - 1:1.

В 88-ата Адамс бе точен за 2:1 при добре разгърната атака и прати тима си на едно стъпало преди финала - срещу "Пари Сен Жермен". "Лайпциг" бе лишен от голямата си звезда Тимо Вернер, продаден наскоро на "Челси" за 60 милиона евро. И въпреки това направи страхотен мач.

Двата отбора предложиха интересно надиграване, в което младият наставник Юлиан Нагелсман (33 г.) се изправи срещу опитния в такива битки Диего Симеоне и го матира  тактически.

"Атлетико" очаквано остави топката на своя съперник, а преди почивката головите ситуации не бяха много. Второто полувреме беше по-вълнуващото. В началото му юношата на "Барселона" Дани Олмо бе точен с глява след центриране на Марсел Забитцер.

Симеоне реагира и пусна в игра кадърът на "Бенфика" Жоао Феликс, който на стадиона на вечния съперник се разигра и след хубаво двойно подаване стигна до наказателен удар - 1:1.

Съперниците не промениха много играта си до края, а "Лайпциг" продължи повече да търси победата. Зададоха се продължения, но отлична атака, удар на Тайлър Адамс (и той резерва) и рикошет наклониха везните в полза на Нагелсман и компания.

В петък е големият сблъсък на четвъртфиналите - "Байерн" срещу "Барселона", а в събота тази фаза приключва със срещата между "Манчестър Сити" и "Олимпик" (Лион).