ЦСКА 1948 записа първа победа във футболния ни елит - в мач от петия кръг тимът на Красимир Балъков би "Монтана" с 2:0 на стадион "Васил Левски". И двата отбора са новаци в Първа лига.

След половин час игра и поделено надмощие - почти без опасности пред двете врати, националът Галин Иванов откри в 31-ата минута.

Това бе първи гол за ЦСКА 1948 след три кръга на "суша". "Червените" се разписаха в откриващия си мач срещу ЦСКА-София (2:2), след което в над 300 минути не успяха да пронижат мрежата на своите противници.

След почивката домакините атакуваха повече в търсене на втори гол. Добри ситуации се откриха пред Мартин Камбуров, Галин Иванов и Георги Русев. В 87-ата Иванов технично реализира за 2:0.

С победата ЦСКА 1948 събра 6 точки - с една повече от "Монтана". В следващия кръг "червените" гостуват на "Левски".