"Ювентус" осигури летящ старт на новия си треньор Андреа Пирло - домакинско 3:0 срещу "Сампдория" в първия кръг на Серия А.

Един от големите в италианския футбол замени сред края на миналия сезон уволнения Маурицио Сари. Той няма опит като наставник, първоначално беше назначен да води втория отбор на гранда.

Шведското крило Деян Кулушевски откри в 13-ата минута - при акция на Кристиано Роналдо. В 78-ата Кристиан Бонучи удвои, а две минути преди края Роналдо отбеляза "дежурния" си гол, асистиран от Аарън Рамзи.

№7 удари и греда по-рано. Шампионът можеше да спечели и по-убедително.

На мача присъстваха 1000 зрители, както и на останалите неделни двубои. Това е първият случай от март насам, в който на мачове в "калчото" се допуска публика.

Другите резултати: "Парма" - "Наполи" 0:2, "Дженоа" - "Кротоне" 4:1, "Сасуоло" - "Каляри" 1:1.