"Локомотив" (Пловдив) взе връх над ЦСКА-София с 2:1 в пълния с ключови сблъсъци седми кръг на Първа лига. Това е първа загуба за "червените", които са извън топ 3, а Локо се върна там - втори е на точка зад "Лудогорец" и с една пред третия "Берое".

Балансът между Пловдив и София от уикенда е 2:0 - вчера "Левски" падна със същия резултат от "Ботев", отново под тепетата.

"Локомотив" вкара два бързи гола след грешки на гостите. В 32-ата минута защитникът на ЦСКА-София Юрген Матей си отбеляза ефектен автогол след остро центриране. В 38-ата първо сбърка Валентин Антов, а при удара на Момчил Цветанов топката рикошира в Матей и за втори път вратарят Густаво Бусато се оказа безпомощен.

Тиаго Родригеш намали в 69-ата от свободен удар.

Двубоят започна равностойно и при страхотна футболна атмосфера на ст. "Локомотив". По-опасните атаки бяха за "червените", а Димитър Илиев пропусна да застраши Бусато.

Така се стигна до двете ситуации, благодарение на които Локо взе солидна преднина. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно, освен нервни изблици на терена, охладени с жълти картони от съдията Николай Йорданов.

Второто полувреме бе по-вяло и безинтересно - до 69-ата, когато Тиаго върна интригата с нещо между центриране и удар. Малко след това ЦСКА-София отново стигна до голова възможност, но пропусна.

До края гостите разчитаха на "изсипани" топки в наказателното поле на своя опонент, както и на статични положения. Но без успех - защитата на Локо и вратарят Мартин Луков се справиха и "черно-белите" напуснаха терена като победители.

По-рано днес "Черно море" пречупи "Арда" с 2:0. Така в седмия кръг за първи път загуби не само ЦСКА-София, а също така "Берое" и "Арда".