Ерата на Роналд Куман като треньор на "Барселона" започна с разгромна победа - 4:0 над "Виляреал" на "Камп Ноу". Каталунците получиха по-дълга почивка и пропуснаха първите два уикенда в Ла Лига, така техният първи мач бе снощи.

Успехът бе изкован само за едно полувреме. Тийнейджърът Ансу Фати, който наскоро подписа нов договор, вкара набързо в 15-ата и 19-ата минута. В 35-ата изработи дузпа, която Лео Меси вкара - 3:0.

В края на полувремето Пау Торес си отбеляза автогол. "Барселона" пропусна да спечели много по-убедително, а поне на терена Меси показа, че проблемите му с ръководството на клуба и по-малкото време за тренировки не са повлияли.

След почивката за Барса дебют направиха новите попълнения Миралем Пянич, Франсиско Тринкао и Педри. Игра и върналият се от "Байерн" Филипе Коутиньо.

А летящ дебют имаше и доскорошният играч на Барса Луис Суарес - при 6:1 за "Атлетико" срещу "Гранада". След само няколко тренировки с новия си тим уругваецът вкара две попадения - последните, след като влезе от скамейката.

"Реал" (Мадрид) записа трудна победа - първа за сезона (от два мача), при тежкото гостуване на "Бетис" (Севиля). "Белите" изравниха с автогол малко след почивката и стигнаха до успеха с гол от дузпа в 82-ата. Тя бе реализирана от Серхио Рамос и отсъдена след намеса на ВАР.

Видеоасистентът наклони везните и при друга ситуация - в 67-ата, когато Емерсон от домакините беше изгонен. Той няма да запомни мача с добро - след негов автогол стана 2:2.