България няма отбор в групите на Шампионската лига, но поне тим с наш сънародник ще участва в основната фаза на турнира - датският "Мидтиланд" с Божидар Краев.

Снощи първенецът на северната страна пречупи "Славия" (Прага) с 4:1 в реванш от плейофите (0:0 в първата среща). Краев влезе като смяна малко след почивката при резултат 0:1, който устройваше чехите. Те поведоха с гол още в първите минути чрез Олайка, а в 65-ата Каба изравни.

В 82-ата минута домакините получиха дузпа, спасена от вратаря на "Славия". Последва обаче ново изпълнение, тъй като вратарят се движеше на голлинията. И в двата случая имаше допитване до ВАР. Този път Шолц (друг изпълнител) реализира - 2:1.

В 88-ата Ониека отчая гостите, които изнесоха силен мач, но не съумяха да оползотворят игровото си предимство. А в добавеното време Дрейер бе точен за 4:1, като при попадението му участие имаше Божидар Краев.

"Мидтиланд" ще научи групата си днес - жребият ще се тегли от 18 часа наше време в Женева. В първия предварителен кръг датският представител елиминира "Лудогорец".

Други резултати от плейофите: "Динамо" (Киев) - "Гент" 3:0 (общ резултат 5:1), "Ференцварош" - "Молде" (Норвегия) 0:0 (3:3), "Омония" (Кипър) - "Олимпиакос" (Атина) 0:0 (0:2), ПАОК - "Краснодар" 1:2 (2:4), "Залцбург" - "Макаби" (Тел Авив) 3:1 (5:2).

Разпределението на отборите по урни

Първа урна: "Байерн" (Мюнхен), "Севиля", "Реал" (Мадрид), "Ювентус", "Пари Сен Жермен", "Ливърпул", "Зенит" (Санкт Петербург), "Порто".

Втора урна: "Барселона", "Атлетико" (Мадрид), "Манчестър Юнайтед", "Манчестър Сити", "Челси", "Борусия" (Дортмунд), "Аякс", "Шахтьор" (Донецк).

Трета урна: "Интер" (Милано), "Лацио", "Аталанта" (Бергамо), "РБ Лайпциг", "Олимпиакос" (Атина), "Динамо" (Киев), "Залцбург", "Краснодар" (Русия).

Четвърта урна: "Локомотив" (Москва), "Олимпик" (Марсилия), "Брюж", "Борусия" (Мьонхенгладбах), "Рен" (Франция), "Истанбул Башакшехир", "Ференцварош" (Унгария), "Мидтиланд" (Дания).