"Милан" би "Интер" в голямото градско дерби и едно от великите на футбола - 2:1 на "Сан Сиро" от четвъртия кръг на Серия А. Златан Ибрахимович набързо се разписа с 13-ата и 16-ата минута, а в 29-ата Ромелу Лукаку намали.

Това е първа шампионатна победа на "росонерите" срещу вечния им съперник от януари 2016 г.

На двубоя присъстваха 1000 зрители, които се губеха на 70-хилядния стадион, но и това е нещо, още повече на фона на рекордните нива на зараза от коронавируса в цяла Европа и в часност в област Ломбардия.

Първият гол на Ибра падна след дузпа, първоначално спасена от вратаря Самир Ханданович, но с добавка от шведа. До почивката "Интер" можеше да изравни, но Лукаку пропусна в 45-ата минута.

През втората част "нерадзурите" направиха още няколко пропуска. В 72-ата минута те също получиха 11-метров удар за съприкосновение на Лукаку с вратаря Донарума, но решението на съдията бе променено, тъй като ВАР показа, че има засада.

"Милан" е лидер с пълен актив - 12 точки. "Интер" е шести на 5 т.