ЦСКА-София загуби от швейцарския "Йънг Бойс" с 0:3 в мач от група "А" на Лига Европа. Малко повече от месец след голямата си победа над "Базел", донесла влизане в груповата фаза на турнира, този път "червените" няма да запомнят с добро визитата в страната на банките и часовниците.

А само преди седем дни те бяха близо по победа над "Рома" на "Олимпико". Тази вечер обаче "вълците" се развихриха и разгромиха "ЧФР Клуж" с 5:0 на същата арена.

На този фон поражението на ЦСКА-София в студения и мрачен тези дни Берн изглежда доста по-приемливо, но българският тим доста трябва да се замисли за играта си, особено преди почивката, когато "младите момчета" играеха с пълни сили.

Феликс Мамбимби откри във 2-ата минута, в 19-ата Миралем Сюлеймани направи 2:0, а крайното 3:0 донесе отново Мамбимби в 31-ата.

След почивката едните не искаха, а другите не можеха. ЦСКА-София е без отбелязан гол в трите си мача дотук в Лига Европа - единствен сред всичките тимове в групите. В следващия двубой след три седмици домакинството се обръща - "Йънг Бойс", който три пъти поред е шампион на Швейцария, идва в столицата ни.

"Рома" води колоната със 7 точки, следван от "Йънг Бойс" и "Клуж" по 4, а ЦСКА-София има 1 т.

Двубоят тази вечер започна лошо за тима на временния треньор Даниел Моралес. Мамбимби се разписа, наказвайки грешка на централните защитници Валентин Антов и Юрген Матей. Последва нова грешка на младия бранител - вторият гол бе близо.

До петата минута можеше да стане 2:0. ЦСКА-София се съживи, но видя още една топка във вратата си, дело на Сюлеймани. Най-добрата възможност за "червените" пропусна Пиняранда в 26-ата.

А пет минути по-късно всичко свърши за ЦСКА-София с третия гол на домакините, дошъл след нова грешка в тила на техния опонент.

В 37-ата ЦСКА-София можеше да върне едно попадение, но първо Али Соу нацели напречната греда, а преотстъпеният от "Уотфорд" Пиняранда не сполучи с добавката. Имаше веднага и втора, но този път Георги Йомов не уцели вратата. Малшанс.

През втората част "Йънг Бойс" заигра пестеливо, а българският състав заложи предимно на индивидуални акции - на Пеняранда, Георги Йомов, Тиаго и т.н. В края на мача и двата тима изтърваха по едно добро положение.

По-рано днес "Лудогорец" също загуби - с 1:3 от "Тотнъм".