Футболното джудже Малта нокаутира шансовете на националите ни за европейското във Франция през 2016 г. с 1:1 на стадион "Васил Левски". Нашите поведоха с 1:0 още в 6-ата минута чрез Андрей Гълъбинов, но в 49-ата минута Фейла изравни от дузпа.

Домакините също получиха 11-метров удар в 75-ата минута, ала Ивелин Попов шутира със сила над гредата. "Трикольорите" изтърваха много положения, удариха две греди - на Гълъбинов в 26-ата и Попов в 62-ата.

А облаците над селекционера Любослав Пенев отново се сгъстяват. Съдбата му отново ще се решава в близките дни. Двубоят се игра пред не повече от 2-3 хиляди зрители.

По-рано днес Норвегия спечели ценна победа на терена на Азербайджан с 1:0 и дръпна вече с 5 точки аванс за третото място, което дава право на бараж. Мачът Италия - Хърватия завърши 1:1, сред като бе прекъсван два пъти заради ексцесии, предизвикани от феновете на гостите.

Така Хърватия и Италия имат по 10 точки, Норвегия е с 9, а България - 4.