Кристиано Роналдо - Лионел Меси 1:0. Част от футболния свят приема и така резултата от снощното съперничество между Португалия и Аржентина на "Олд Трафорд" в Манчестър. Уточнението е, че двамата играха само през първото полувреме, а победният гол бе отбелязан от Герейро в самия край, така "мореплавателите" измъкнаха престижна победа срещу "гаучосите" в контрола.

Публиката на стадиона на "Манчестър Юнайтед" логично прие с много аплодисменти любимеца си Роналдо и освирква Меси. Освен че е съперник на Кристиано, аржентинецът е създавал много главоболия на "Юнайтед".

А снощи и двамата не се отличиха с нищо особено. Като цяло липсваха интересните положения и срещата вървеше към нулево равенство.

В друга интересна контрола, Англия спечели битка на Острова срещу Шотландия с 3:1. След половин час игра Алекс Окслейд-Чембърлейн даде аванс на гостите, а веднага след почивката Уейн Руни увеличи аванса на англичаните. В 83-ата минута Андрю Робертсън намали и даде някакви надеждите на своя тим, но няколко секунди по-късно Руни вкара нов гол и сложи точка на спора.

В същото време Франция се наложи над Швеция с минималното 1:0. Малко преди края Рафаел Варан вкара единственото попадение в мача и донесе победата на "петлите". Иначе преди този мач бе представен талисманът на Франция за предстоящото "Евро 2016" - момченце-супергерой, чието име все още не е ясно.

А сред най-интересните приятелски срещи снощи бе и сблъсъкът Испания - Германия (0:1). И тук развръзката бе разплетена малко преди последния съдийски сигнал, когато Тони Кроос донесе успех на настоящите световни шампиони срещу бившите.