"Лудогорец" и "Левски" започнаха по различен начин годината - съответно с победа и загуба в първите си контроли от зимната подготовка.

Шампионите победиха сръбския "Бачка Топола" с 2:1 на лагера си в Турция. Бърнард Текпетей отбеляза в 7-ата и 36-ата минута, съперникът на българския тим намали малко след втория гол.

Това бе дебют с "орлите" за новия треньор Валдас Дамбраускас, който наскоро бе назначен. Засега в тима няма нови футболисти, наставникът обяви след срещата, че още опознава играчите, а за евентуални трансфери може да се мисли през февруари.

"Левски" пък отстъпи с 1:2 на словенския "Домжале" в Хърватия. "Сините" откриха резултата - в 22-ата минута точен бе 17-годишният Марин Петков. В края на полувремето, в което "Левски" бе по-добрият отбор, юношата удари греда.

Словенците стигнаха до обрат с голове в 77-ата и 79-ата минута. Старши треньорът на тима от "Герена" Славиша Стоянович каза, че ще работи с играчите по реализирането на създадените голови възможности.