Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на силния турнир в Акапулко (известен и като Mexican Open) с награден фонд 1,2 млн. щатски долара. Хасковлията победи добрия си приятел, бившия номер осем в света Маркос Багдатис от Кипър с 6:1, 6:4 и в следващия кръг ще срещне латвиеца Ернест Гулбис. Двубоят е утре от 5:00 часа българско време.

Димитров поведе с 2:0 в първия сет след ранен пробив. Резултатът набъбна на 5:0 за Григор, Багдатис върна един гейм, но българинът затвори сета при резултат 6:1.

Втората част бе по-оспорвана. Гришо отново дръпна с 2:0, този път Багдатис изравни до 2:2, но не успя да издържи на темпото на Димитров и в крайна сметка загуби сета с 4:6, а с това и мача. Българинът пък завърши двубоя със стопроцентова успеваемост при пробивите – 4 от 4.

Класирането на четвъртфинал донесе на Димитров 90 точки за световната ранглиста, както и  32 хил. долара от наградния фонд.