Надвисналата над ЦСКА голова суша не бе прогонена и от Любослав Пенев, който преди броени дни стана старши треньор на отбора. Днес "червените" направиха 0:0 на терена на "Берое" в мач от втората фаза на "А" група. Така негативната серия без попадение и победа продължава - девет мача и 842 минути.

Факт е, че армейците живнаха и изиграха може би най-добрия си мач тази пролет на терена, на който преди седмица капитулира дори "Лудогорец". След срещата Любослав Пенев обяви, че е доволен от отбора и очаква скоро да види гол. А най-близкото бъдеще предвижда мач срещу шампиона идния уикенд на "Българска армия"...

По-интересните положения на стадион "Берое" бяха пред вратаря на домакините Илко Пиргов, като през първата част най-близо до гол бе Неманя Милисавлевич, при удара му топката мина на сантиметри от страничния стълб. След почивката Стивън Сънди и Жуан Фелипе пробваха удари отдалеч, които обаче бяха отразени от стража на домакините. Акция на Стефан Николич пък бе спряна в последния миг през втората част.

За "Берое" най-чистото положение стана факт след грешка на вратаря на ЦСКА Анатоли Господинов, но младокът все пак поправи гафа си и предотврати попадение.

Двата тима си поделиха по точка, което определено не ги задоволява, предвид амбициите им за място, даващо право на участие в Лига Европа. Мачовете от кръга продължават в събота и неделя.