Без особен блясък Бразилия победи Венецуела с 2:1 и финишира на първо място в група С на турнира "Копа Америка" в Чили, като по този начин очаквано се класира на четвъртфинал. Там "златистите" ще се изправят срещу Парагвай.

"Селесао" е без наказания си лидер и най-добър футболист Неймар, който заради невъздържаност след мача с Колумбия получи четири мача наказание и ще бъде зрител до края на турнира.

Бразилците вкараха по един гол в двете полувремена. Тиаго Силва откри в 9-ата минута, а Роберто Фирмино покачи на 2:0 в 51-ата. Венецуела все пак успя да върне един гол, дело на резервата Мику шест минути преди края. От групата на 5-кратните световни шампиони напред продължава и тима на Перу, завършил 0:0 с Колумбия. Перуанците са втори, благодарение на един отбелязан гол повече, но и двата състава са във фазата на елиминациите.