Димитър Бербатов продължава силната си серия в първенството на Франция. Седмица след като "нарисува" паметен гол навръх Великден, днес нападателят вкара две попадения и записа асистенция за 4:1 за "Монако" при гостуването на "Аячо" от 35-ия кръг на "Лига 1".

Бербо има вече осем гола за "монегаските" - пет за първенство и три за Купата. А тимът му уверено крачи към Шампионската лига. След нулево първо полувреме Митко откри в 52-рата минута с глава. В 74-ата той на практика реши почти всичко с 2:0, преди домакините от остров Корсика бързо да върнат един гол. В 88-ата пак българинът бе замесен за 3:1, като изработи попадението на Жофри Кондогбия. В заключителните секунди Лукас Окампос оформи крайния резултат.

През седмицата много се говореше дали Бербатов ще получи нов договор в Монте Карло. Отговорът идва от изявите му на терена. А с трите точки днес "Монако" е втори със 75 - с 9 повече от "Лил". Лидерът "Пари Сен Жермен" има аванс от седем пункта пред Бербо и компания, а при успех утре срещу "Сошо" ще защити титлата си предсрочно.