"Манчестър Юнайтед" спечели градското дерби срещу "Сити" - 1:0 на стадиона на "гражданите". 18-годишният Маркъс Рашфорд вкара единствения гол в 15-ата минута, като майсторски преодоля далеч по-опитния защитник Мартин Демикелис.

В края на първото полувреме съдията подмина нарушение срещу тийнейджъра в наказателното поле на домакините.

След почивката "Ман Сити" натисна, но вратарят Давид де Хеа, а в две ситуации и късмета, позволиха на "Юнайтед" да си тръгне с трите точки.

Победата оставя "червените дяволи" в битката за четвъртото място. Те събраха 50 точки, колкото има и "Уест Хем", а "Сити" е с 51.

Малко по-рано "Саутхемптън" и "Ливърпул" направиха един от мачовете на сезона. Гостите поведоха с 2:0 с голове на Фелипе Коутиньо и Даниел Стъридж в 17-ата и 22-ата минута. И пропуснаха в още няколко ситуации да довършат съперника окончателно.

За което съжаляваха горчиво след почивката. Мане пропусна дузпа в началото на втората част, но после се реабилитира с голове в 64-ата и 86-ата. Между точните му удари се изяви и Пеле в 83-тата. "Светците" също не са за отписване за четвъртото място.