Мария Гроздева напомни за себе си - двукратната олимпийска шампионка спечели състезанието за Световната купа по спортна стрелба в Рио де Жанейро. Гроздева триумфира в дисципината 25 метра с пистолет.

Мария влезе със седми резултат във финала, но там направи силна серия и изскочи на първа позиция. В стрелбата за златото българката не остави шансове на китайката Дзанг - 8:2.

Другата ни представителка Антоанета Бонева зае 7-о място - също добро класиране.

Жалко, че Мария Гроздева няма да стреля на олимпиадата в Рио - тя не успя да вземе квота. А състезанието за Световната купа бе на стрелбището, на което ще са спортовете през август по време на игрите. Наскоро Мария обяви, че не възнамерява да прекратява кариерата си, голямата й цел е участие в "Токио 2020".