"Байерн" спечели втория си поред и общо десети свой дубъл в Германия.

Мюнхенският гранд, който отдавна си осигури титлата в Бундеслигата, победи "Борусия" (Дортмунд) на финала за Купата на Германия с 2:0 след продължения. Головете вкараха холандецът Ариен Робен в 107-ата минута и Томас Мюлер в добавеното време на второто продължение.

Бившата скиорка Мария Хьофл-Рийш носи Купата на Германия преди финала.

Мачът на Олимпийския стадион в Берлин като цяло бе равностоен. Съперниците бяха подсигурили здраво защитните си линии.

Най-спорното положение бе в 65-ата минута, когато не бе зачетен гол на тима от Вестфалия. Защитникът Данте изчисти топката, преминала голлинията на "Байерн" след удар с глава на Матс Хумелс от "Борусия". От телевизионните повторения обаче се вижда, че Хумелс е в засада, макар и много тънка.

Юрген Клоп, треньорът на "Борусия", реагира на съдийско решение.

Последният си мач за "Борусия" изигра полякът Роберт Левандовски. Той ще премине в "Байерн" като свободен агент.

Най-интересният зрител на финала бе холивудският актьор Том Ханкс. Докато се игра мачът, така и не се разбра за кой от двата отбора вика човекът, превъплътил се във Форест Гъмп. По-рано през деня актьорът се похвали, че е изпълнил мечтата си и е подкарал трабант.

Том Ханкс (в средата) гледа мача в Берлин. Снимката е от тв екрана.