Актуалният европейски шампион Испания потегли с измъчена победа срещу Чехия с 1:0 в първия си мач във Франция. Победния гол реализира защитникът Жерар Пике три минути преди края. Очертаваше се 0:0, което нямаше да е справедлив резултат.

Като изключим началните минути, в които чехите демонстрираха активност и агресия, в останалото време се игра на една врата - тази на Петер Чех, който спаси каквото можа. При удара с глава на Пике обаче нямаше какво да направи.

Така равносметката от група D е, че фаворитите започнаха с победи - вчера Хърватия спечели със същия резултат срещу Турция.

Днес се видя, че Испания има доста върху какво да работи, ако изобщо иска да се намеси в играта за титлата. Най-вече в атака. Докато чехите едва ли са способни на нещо повече от достойно представяне в групата.