Унгария донесе днес първата изненада на европейското първенство по футбол.

Смятаният за аутсайдер отбор, който за първи път от 30 години участва на голямо първенство, победи обявения предварително за фаворит тим на Австрия. При това го стори убедително с 2:0. Головете вкараха Адам Салаи в 62-ата и Золтан Щибер в 87-ата минута.

Мачът бе от група F, в която са също Португалия и абсолютният дебютант Исландия. Тези два тима играят днес от 22 часа.

Австрийците се оказаха безсилни пред съседите си. Единствено Давид Алаба застраши унгарците с удар в гредата през първото полувреме.

66-ата минута Австрия остана с човек по-малко. Драгович получи червен картон за грубо нарушение.

Унгарският вратар Габор Кирай счупи 16-годишен рекорд, като стана най-възрастният играч, участвал на европейско първенство. Той излезе на терена на 40 години и 74 дни.

УЕФА отбеляза рекорда на унгарския вратар Габор Кирай.

Досегашният рекордьор бе германската легенда Лотар Матеус. През 2000 г. той игра на първенството в Блгия и Холандия на 39 години и 91 дни.

Любопитен факт е, че Матеус бе треньор на отбора на Унгария и съответно на Кирай през 2004-2006 г.