Словакия спечели с 2:1 срещу Русия във втория мач на двата тима от група В на европейското по футбол във Франция. Така словаците се реабилитираха за загубата си в първия мач с 1:2 от Уелс. И утежниха положението на Сборная, която е на път да си тръгне от финалите и без ултиматума на УЕФА.

Русия щастливо стигна до 1:1 с Англия в последните минути, но днес не можа да направи същото.

Словаците нанесоха двоен удар с идентични голове в края на първото полувреме. Владимир Вайс откри в 35-ата минута, а в 45-ата Марек Хамшик още по-ефектно направи 2:0. Асистира му една от гредите на руската врата.

След почивката Словакия продължи да играе по-добре - по-организирано и с по-ясна идея. Тимът имаше и опасни атаки, които не успя да развие по най-удачния начин.

Русия получи шанс да вземе нещо от мача към края. Влезлият като смяна Денис Глушаков намали в 80-ата и Сборная се вдигна на щурм. Тимът на треньора Леонид Слуцкий няколко пъти създаде напрежение пред вратата на Словакия, но само толкова. Хамшик и компания си свършиха добре работата в защита и заслужено взеха трите точки.

Англия и Уелс играят утре от 16:00 часа. Доста интересно стана в тази група.