"Лудогорец" записа първа загуба в Шампионската лига този сезон - 1:3 срещу "Пари Сен Жермен" на стадион "Васил Левски". Френският колос, който излезе с всичките си звезди срещу "орлите", не позволи чудо.

А българският тим поведе в резултата, а при 1:2 изтърва дузпа. Мачът бе интересен за гледане, двата съперника създадоха куп голови положения, предложиха открит и атакуващ футбол.

ПСЖ направи пропуск в началото, а постепенно домакините напипаха играта си почнаха да поставят френския тим под напрежение. В 15-ата минута "Лудогорец" откри резултата от пряк свободен удар, изпълнен отдясно на атаката от Натанаел. Бразилецът може би изненада вратаря на гостите, който очакваше центриране.

В следващите минути интересни ситуации имаше и пред двете врати, а "Лудогорец" не разви по най-добрия начин 2-3 контри.

В 41-ата минута ПСЖ изравни чрез Матюиди, а видеоповторенията ясно показаха, че французинът е в засада в момента на подаването.

През второто полувреме парижани почнаха по-активно. Дойде ред на Анхел ди Мария да изпълни специалитета си - центриране от фаул. Аржентинецът сложи топката на главата на Едисон Кавани, който прониза Владислав Стоянов за 2:1. Това стана в 55-ата.

"Лудогорец" можеше да изравни много бързо. Българският тим получи дузпа, но Козмин Моци, символът на първия пробив през 2014 г. не успя да преодолее Ареола, който изби топката. Тук развръзката дойде много бързо - Кавани нанесе втори удар и фиксира крайното 3:1.

До края ПСЖ можеше да запише още по-солиден успех, но гостите направиха няколко пропуска.

В другия мач от групата "Арсенал" набързо вкара два гола на "Базел", но се задоволи само с 2:0. В следващия си мач "Лудогорец" се изправя на "артилеристите".