Бившият национален селекционер Ивайло Петев дебютира със загуба в Шампионската лига. "Динамо" (Загреб) с българския треньор начело падна от "Севиля" с 0:1 у дома.

Петев напусна първия тим на България, за да оглави най-популярният и титулуван хърватски отбор. Той стана вторият наш треньор, след Станимир Стоилов, който води чуждестранен тим в най-престижния евротурнир.

Стартът му не е добър, но "Динамо" игра много прилично срещу носителя на купата в Лига Европа. Единственият гол реализира Самир Насри, бившият играч на "Арсенал" и "Манчестър Сити", в 37-ата минута.

След това "Динамо" имаше няколко ситуации да изравни резултата, но не сполучи. Така хърватите са с 0 точки и голова разлика 0:8 в първите три мача.

В другия мач от същата група "Ювентус" спечели с 1:0 в Лион. Паметен мач направи вратарят Буфон. Той спаси дузпа в 34-ата минута. В 54-ата Юве остана с човек по-малко заради червен картон Лемина. Въпреки това грабна победата с гол на Хуан Куадрадо в 76-ата.

Българско участие тази вечер имаше и в Москва, където Георги Миланов игра през второто полувреме за местния ЦСКА при 1:1 срещу "Монако". Домакините имаха аванс от първата част, но в 87-ата Бернардо Силва изравни.

В същото време "Тотнъм" оцеля в Леверкузен срещу "Байер" - 0:0. Домакините доминираха след почивката и изтърваха невероятни положения.

Михаил Александров остана извън групата на "Легия" (Варшава) за визитата на "Реал" (Мадрид). Европейската шампиони спечелиха с 5:1. Изненадващо Кристиано Роналдо не попадна сред голмайсторите и така отложи достигането до 100 гола в евротурнирите. До момента той има 98.

"Борусия" (Дортмунд) е другият доминатор в група F, особено след 2:1 срещу "Спортинг" (Лисабон) като гост.

В гр. G също спечелиха фаворитите, макар и по-трудно. "Лестър" се задоволи с 1:0 срещу "Копенхаген" у дома, но датчаните остават подгласници на англичаните - поне засега.

В другия двубой "Порто" обърна "Брюж" в Белгия - 2:1 от 0:1. Победният гол дойде от дузпа в продължението.

В сряда вечерта се играят мачовете от другите 4 групи. "Лудогорец" гостува на "Арсенал".