Антон Ризов и Таня Звискова (и двамата от СК “Тракия”) си тръгнаха със златните отличия от финалите при мъжете и жените на пневматична пушка във втория ден на турнира по спортна стрелба “Софарма 2016” в столичния комплекс “Гео Милев”.

При юношите Борис Топалов от СК “Тракия” (196,6 т.) изпревари Васил Марков от “СК Левски-Софарма” с 194,2 т. С трети резултат (173,3 т.) е Васил Ганчев от СК “Тракия”. В категорията на девойките трите победителки са от СК “Синел” - на първо място е Десислава Симова (200,2 т.), на второ остана Йоана Филатова (194,9 т.), а на трето - Яна Велкова (175,2 т.)

При мъжете Антон Ризов постигна 206,7 т. и остави на второ място опонента си Георги Топалов (СК “Тракия”), който записа 197,1 т. Трети на почетната стълбичка е Тихомир Петров от СК “Етър-100” (172,5 т.).

По-късно в надпреварата при жените титлата грабна Таня Звискова, която в актива си има 206,8 т., а с 205,2 т. вицешампионка стана Даниела Тончева от СК “Левски-Софарма”. Бронзовият медал остана за Нели Танева от СК “Тракия” (184,0 т.).

Финалите на пушка сложиха край на второто издание на турнира по спортна стрелба “Софарма”, организиран от фармацевтичната компания и стрелкови клуб “Левски-Софарма”. В края на първия състезателен ден - петък, с много емоции премина второто издание на журналистическия турнир "Не-Димящи дула", в който се включи спортният министър Красен Кралев, а също така звездите ни на пистолет Мария Гроздева и Антоанета Бонева.