Поредната футболна драма на световното е факт: Швейцария обърна с 2:1 Еквадор в първи мач от група "Е". Победният гол падна в третата минута на добавеното време, когато "банкерите" удариха с часовникарска точност в заключителните секунди. Малко по-късно дойде и последният съдийски сигнал.

Енер Валенсия изведе Еквадор в 22-рата минута, а Адмир Мехмеди изравни в 48-ата. Латиноамериканците пропуснаха изключителни положения при 1:1, включително с чистене на топката пред голлинията.

Иронията е, че Еквадор можеше да застраши вратата и в 93-тата минута, но не сполучи и в ответната атака "кръстоносците" организираха акция, точка на която сложи Харис Сеферович - 2:1. Тук добра дума заслужава съдията Рашван Ирметов от Узбекистан, който даде ключов авантаж в средата на терена в полза на Швейцария.

Вторият мач от групата е Франция - Хондурас, от 22:00 часа.