Под строй - един отвътре, един отвън. Така днес Илияна Беновска и Николай Бареков атакуваха събитието, на което по покана на председателя на ВКС Лозан Панов в Съдебната палата в София гостува Лаура Кьовеши - шеф на румънката спецпрокуратура DNA.
След като някогашният журналист и евродепутат чакаше "на гюме" отвън, се оказа, че при определен капацитет вратите на зала Тържествена се заключват (първоначално организаторите бяха обявили, че местата ще са ограничени и трябва да се заяви присъствие, б.р.). Тогава Николай Бареков започна да думка по вратите на зала Тържествена и да крещи, че иска да задава въпроси.
Така обаче фоторепортерите и операторите, които са вътре, се оказаха "арестанти" заради него. Тъй като въпреки несъмнено задълбочената си журналистическа класа, той не знае, че най-известната зала в правосъдието на България има и страничен вход, все пак в един момент неминуемо стигна до това откритие.
Наложи се Съдебна охрана да осигурява нормалното протичане на събитието. С две думи - и тази врата бе заключена.
Междувременно вътре дойде време, макар и с половин час закъснение заради ексцесиите, да започне встъпителната реч на Лозан Панов.
Тогава, когато председателят на ВКС започна да говори, Илияна Беновска отиде до Кьовеши и каза, че точно в този момент иска да я интервюира.
Макар румънската прокурорка да ѝ отказа първоначално, после премисли и каза, че ще ѝ отговори, "... стига колегите ѝ да нямат против." Всичко това - докато Панов говори.
Събраните обаче - основно снимащи журналисти, казаха в хор, че имат нещо против и Кьовеши отказа.

Интересно бе и присъствието на конференцията - само на някои членове на ВСС.
Както Клуб Z писа, през януари идеята Кьовеши да бъде поканена у нас срещна дружна съпротива от пленума на ВСС. Затова и се стигна до поканата на Лозан Панов за днес.
Коментари
:-)
Простотията и липсата на
Целта не е Кьовеши. Хората на
патка червена
Да се гръмнат!
Цензурата над
Свободата на словото е за
Свободата на
Колега,Бареков ползва пълна свобода
Нека не забравяме
Патка шматка
Хм
"Има три важни предпоставки, необходими за постигане на добри резултати в борбата с корупцията. На първо място това е независимостта на прокурорите, на второ място адекватно законодателство и на трето място ефективност в разследващата дейност на прокурорите. Например в Румъния, никой не може да се меси в разследването. Нито президентът, нито министър-председателя, нито дори министърът на правосъдието или главният прокурор не могат да кажат на един прокурор дали да започне разследване, кога да се произнесе с решение, кога да прекрати едно разследване." - http://borkor.government.bg/bg/pubs/3/365
Новият