Голямата надежда на България в плувните спортове Антъни Иванов завърши на осмо място във финала на 200 метра бътерфлай на световното първенство по плуване в Унгария. Във финала Иванов преодоля дистанцията за 1,55,98 мин и завърши 8-и. Със самото влизане сред 8-те най-добри обаче Иванов постигна изключителен успех. Той бе единственият тийнейджър във финала.

За последно българин плува във финал на световно първенство преди 10 години, когато Михаил Иванов участва на 100 метра бруст. В дисциплината бътерфлай последния финал с участието на българин бе през 1994 г., когато Данислав Калчев стигна до това ниво на 400 м.

Шампион на 200 м бътерфлай стана Чад льо Кльо от Южна Африка.с време 1, 53, 33 мин.