Националният ни отбор по футбол загуби с 0:1 от Босна и Херцеговина в приятелски мач в Разград. Васил Божиков си вкара автогол в 20-ата минута след пробив и центриране на играча на "Арсенал" Сеад Колашинац.

За гостите поигра и звездата Един Джеко от "Рома".

Българската селекция се представяше добре до около 30-ата минута, когато направи и прилични атаки. Най-добрата възможност се откри пред Михаил Александров, който в 26-ата минута стреля отблизо, но вратарят Шехич спаси.

В 40-ата минута Кодро пропусна да удвои.

След почивката на "Лудогорец арена" се настани скука, за което помогнаха и полупразните трибуни. Едва в края на срещата се чу "Българи, юнаци" - възглас, който много по-често се скандира на мачовете на... "Лудогорец".

Тимът на Босна, воден от хърватската знаменитост Роберт Просинечки, контролираше играта, а опасности пред двете врати липсваха. Пролича, че гостите имат повече качество.

В края на срещата Мартин Райнов игра с ръка пред вратата на Босна и получи втори жълт и червен картон.

Така България загуби първия си мач за 2018 г. В понеделник отборът на Петър Хубчев ще играе с Казахстан, начело на който е Станимир Стоилов, в Унгария.