"Байерн" (Мюнхен) обърна "Севиля" като гост в първи четвъртфинал от Шампионската лига - 2:1 от 0:1.

Като по-голям отбор баварците спряха устрема на андалусийците, които в предишната фаза отстраниха "Манчестър Юнайтед" след много силен мач на "Олд Трафорд".

Те и сега домакинстваха в първия сблъсък, ала си намериха майстора в лицето на "Байерн".

Сарабия откри резултата в 32-ата минута и зарадва огромна част от публиката на стадион "Санчес Писхуан". Мюнхенци имаха шанса бързо да изравнят - благодарение на нелеп автогол на Хесус Навас в 38-ата.

След почивката "Байерн" доминираше и логично стигна до втори гол, дело на Тиаго Алкантара в 68-ата. До края резултатът остана непроменен.

Така германският тим е напът да сложи край на иберийска прокоба - в четири поредни сезона шампионът на Бундеслигата приключва в Европа след поражения от испански съперници: "Реал", "Барселона" и "Атлетико" (Мадрид).

По същото време "Реал" разби "Ювентус" с 3:0 в Торино. В сряда са мачовете "Ливърпул" - "Манчестър Сити" и "Барселона" - "Рома". Реваншите са идната седмица.